piatok 28. októbra 2011

ÚSPECHY KAMILY CHOMANIČOVEJ

Naše gymnázium je plné šikovných študentov, ktorí dosahujú úspechy v rôznych oblastiach. Do tejto skupiny patrí aj Kamila Chomaničová zo VII. SEPTIMY, ktorá je známa svojím vzťahom k vytrvalostným športom. Na rôznych bežeckých či cyklistických pretekoch sa pravidelne umiestňuje na popredných miestach.

Kamila sa počas prvého októbrového týždňa zúčastnila hneď troch náročných súťaží. V nedeľu 2. októbra sa vo Valčianskej doline pri Martine stala absolútnou majsterkou Slovenska v cyklistike v dorasteneckej kategórii. O tri dni neskôr reprezentovala naše gymnázium na okresnom kole cezpoľného behu stredných škôl, kde s prehľadom zvíťazila a kvalifikovala sa na krajské kolo. Ani tam sa nestratila, v konkurencii viac ako 30 pretekárok obsadila krásne 4. miesto.
8. septembra Kamila štartovala v behu do vrchu v neďalekom Chlmci pri Humennom, kde perfektne zvládla trať s náročným profilom, suverénne zvíťazila a obhájila minuloročné prvenstvo. Najčerstvejším úspechom tejto mladej športovkyne je 2. miesto v kategórii junioriek v behu do vrchu v Banskom, ktorý sa konal 16. októbra. Tam musela absolvovať viac ako 6-kilometrovú trať s prevýšením 325 metrov. Svoju športovú univerzálnosť ukázala aj na nedávnom futbalovom Gymko Cupe, kde sa stala s jedenástimi gólmi najlepšou strelkyňou turnaja.
Kamile ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy a želáme veľa ďalších športových úspechov!